Top usługi prawne w Gdańsku


Posted On Mar 11 2022

Doskonałe usługi prawne w Gdańsku? Nasza kancelaria adwokacka mieści się w ścisłym centrum Gdyni i oferuje usługi prawnicze realizowane na wielu płaszczyznach prawa, korzystając z doskonałego przygotowania i wieloaspektowego stosunku do realizowanych zadań. Kładziemy ogromny nacisk na wnikliwe przeanalizowanie konkretnych przypadków, opracowując optymalne modele działania. Dbając o jakość realizowanych usług, podnosimy posiadane kwalifikacje i szczegółowo analizujemy linię orzeczniczą trójmiejskich sądów, dzięki czemu posiadaną wiedzę możemy przełożyć na efektywną pomoc prawną. Odkryć dodatkowy informacje tutaj adwokat gdynia.

Do jakiego sądu składa się pozew o rozwód? Pozew o rozwód składamy do Sądu Okręgowego, w którego okręgu ostatnio zamieszkiwali małżonkowie. Warunkiem jest, aby jedna osoba nadal mieszkała na jego terenie. Jest to sytuacja najczęstsza. W Polsce jest 45 Sądów Okręgowych i zazwyczaj mieszczą się w dużych miastach. Jeżeli każdy z małżonków przeprowadził się po rozstaniu do innego miasta, wówczas sądem właściwym do rozpoznania sprawy rozwodowej będzie Sąd Okręgowy właściwy dla miejsca zamieszkania strony pozwanej. Jeżeli jeden z małżonków mieszka za granicą to sądem właściwym będzie Sąd Okręgowy właściwy dla miejsca zamieszkania powoda. W wyjątkowych sytuacjach sąd właściwy zostanie wyznaczony przez Sąd Najwyższy.

Dzięki zasiedzeniu, posiadacz nieruchomości, który nie jest jej właścicielem, może nabyć własność tej nieruchomości, jeżeli przez 30 lat posiada tę nieruchomość jako posiadacz samoistny (korzysta z niej jak właściciel). Wówczas dochodzi do zasiedzenia pomimo, że posiadacz uzyskał posiadanie w złej wierze (czyli wiedział, że nie jest właścicielem, ale zachowywał się w stosunku do nieruchomości jak właściciel). Jeżeli posiadacz samoistny uzyskał posiadanie w dobrej wierze (co się rzadko zdarza), to można zasiedzieć nieruchomość wraz z upływem 20 lat.

Renegocjowanie umów: Pandemia koronawirusa powoduje, że sytuacja na rynku staje się dramatyczna. Tylko w marcu tego roku 48 tysięcy przedsiębiorców zawiesiło prowadzenie działalności gospodarczej. Dla wielu przedsiębiorców oznacza to konieczność renegocjacji bądź nawet rozwiązania umów zawartych z ich kontrahentami biznesowymi. W wielu przypadkach występuje również potrzeba rozwiązania umów najmu lokali usługowych.

Co z firmą po śmierci przedsiębiorcy? Przepisy ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej i innych ułatwieniach związanych z sukcesją przedsiębiorstw wskazują, że pozostawioną w spadku firmą może od razu kierować wskazana przez zmarłego osoba. Do czasu zakończenia postępowań spadkowych firma może normalnie funkcjonować, zatrudniać pracowników i realizować dotychczas zawarte umowy. Czytać dodatkowy informacje na tej stronie o https://czaplewski-kancelaria.pl/.

Last Updated on: March 19th, 2022 at 8:37 am, by


Written by Patrick Moreau